Koenzym q10 na serce

 

koenzym-q10-na-serce

Koenzym q10 to niedawne odkrycie, które szybko staje się hitem w leczeniu dolegliwości kardiologicznych. Najlepiej działa w terapii mniej lub bardziej zaawansowanej niewydolności serca, pozwalając chorym wrócić do dobrej kondycji. Dzięki wdrożeniu koenzymu q10 można zminimalizować potrzebę leczenia szpitalnego, jak również ochronić od śmierci wielu osób z bardzo zaawansowaną niewydolnością, które narażone są na zawał lub nagłą śmierć sercową w wyniku pogorszenia się ich stanu. Odkrycie możliwości wykorzystania wspomnianego związku jest znacznym postępem w medycynie i pozwoli uratować mnóstwo osób cierpiących na wspomnianą dolegliwość.

Odkrycie zależności między niskim poziomem koenzymu Q10 a niewydolnością serca

Istnienie pewnej zależności między niskim poziomem koenzymu Q10 a niewydolnością serca zostało odkryte już dawno, ale brakowało pomysłów albo możliwości medycznych, w jaki sposób to wykorzystać dla dobra pacjentów. Wykonywano mnóstwo badań i prób z uwagi na naprawdę duży potencjał wspomnianego związku. Dzięki dużemu zainteresowaniu udało się w końcu zrealizować właściwe badanie, tzw. Q-SYMBIO. Osoby poddane badaniu pochodziły z grona chorych na niewydolność mięśnia sercowego w różnym stopniu zaawansowania.

Dużą grupę podzielono na dwie mniejsze, przy czym jedna połowa leczona była koenzymem Q10 w odpowiedniej dawce, a druga otrzymywała tzw. placebo (substytut leku, ale pacjenci myśleli, że jest to właśnie koenzym Q10). Badanie trwało przez około dwa lata, co umożliwiło sprawdzenie, jak sprawdza się ów związek w terapii doraźnej, jak i długofalowej. Jeśli chodzi o terapię doraźną, udało się zmniejszyć ilość zgonów chorych na niewydolność serca o ok. 8%. Jeszcze bardziej zadowalające rezultaty osiągnięto, sprawdzając stan pacjentów po zakończeniu badania.

Koenzym Q10 – działanie

Koenzym Q10 jest naturalnie produkowany w organizmie u młodych osób. Mniej więcej po ukończeniu trzydziestu lat ta produkcja maleje, żeby ustać całkowicie po pewnym czasie. Do tego sami wpływamy na ten aspekt m.in. niewłaściwą dietą, małą ilością ruchu, stosowaniem używek. Niedobór koenzymu Q10 może wywoływać przewlekłe odczucie zmęczenia, niechęć do ruchu, spadek odporności, częste łapanie infekcji wirusowych, jak również, oczywiście, problemy z sercem.

Długoterminowe działanie tego związku jest bardzo korzystne dla wszystkich organów, które potrzebują tlenu – ogólnie rzecz biorąc, koenzym Q10 podnosi wydajność tych organów, w tym mięśnia sercowego, usprawniając ich pracę. Zwłaszcza regularne przyswajanie go, np. razem z dietą, umożliwia skuteczną profilaktykę niewydolności serca i różnych arytmii, więc – w konsekwencji – również zawałów.

Czy warto stawiać na koenzym Q10?

Wykorzystanie koenzymu Q10 w profilaktyce i terapii niewydolności serca jest opłacalne i pozwala oddalić od siebie widmo ciężkiej choroby. Przy okazji działanie tego związku nie dotyczy wyłącznie serca – będzie wpływało korzystnie na cały organizm. Regularne przyjmowanie koenzymu jest istotne również w przeciwdziałaniu nowotworom. Ważne zalety to również niska cena i łatwość pozyskania, jak też brak skutków ubocznych, więc warto spróbować.

Powiązane wpisy